Post Image Header
Jak NIE prowadzić fanpage i zrazić do siebie fanów?
Magda 18 Apr 2018
Powrót do SocialMonster

Chcesz wiedzieć jak NIE prowadzić firmowego fanpage? Skorzystaj z naszych najlepszych trików na zmniejszenie zaangażowania i liczby fanów na Twojej stronie. Jeśli tylko będziesz konsekwentny w ich stosowaniu, gwarantujemy, że szybko stracisz fanów i zrazisz ich do swojej marki. 

 

NIE odpowiadaj na komentarze i wiadomości!

To jeden z najlepszych sposobów, aby ludzie nie lubili Twojej strony, a jeśli jeszcze ją lubią, to na pewno wkrótce przestaną. Pod żadnym pozorem nie kontaktuj się z fanami, nie odpowiadaj na ich wiadomości prywatne i komentarze pod postami. Jeśli chcesz, aby ludzie NIE lubili Twojego fanpage, musisz wychodzić z założenia, że ze swoimi fanami rozmawiają jedynie „Janusze marketingu”. Rozmowa z nimi jest zbędna i niepotrzebnie rozpieszcza Twoich fanów oraz potencjalnych klientów. Widząc nową wiadomość w skrzynce, bądź wobec niej całkowicie obojętny. Ignoruj też komentarze. Twoi fani jeśli chcą, to na pewno sami znajdą informację o Twoich produktach.

 

NIE odpowiadaj na złe recenzje!

Nigdy nie odpowiadaj fanom, którzy mają jakieś zastrzeżenia co do Twoich produktów czy usług. Nie podoba się? Nie musi! Wychodząc z takiego założenia, nie tylko oszczędzisz sobie pracy i stresu, ale także pozwolisz innym ocenić Twój produkt tak, jak na to zasługuje.  Jeśli już wspaniałomyślnie zdecydujesz się odpowiedzieć niezadowolonemu klientowi, bądź bezczelny i lekceważący. Działa za każdym razem! Zapewniamy, że stracisz kolejnego fana.

NIE bądź kreatywny i oryginalny!

Ludzie uwielbiają nudne i nieciekawe posty na facebooku. Nigdy, przenigdy nie dodawaj ciekawych treści! Nie pozwól fanom dowiedzieć się na Twoim fanpage niczego ciekawego, ani przydatnego. Wszystkie swoje pomysły wyrzuć do kosza! Najlepszym rozwiązaniem jest kopiowanie pomysłów konkurencji. Zaoszczędzisz czas i stracisz kolejnych fanów. Rozwiązanie idealne.

 

NIE angażuj swoich fanów!

Angażowanie fanów i prowokowanie ich do dyskusji pod postami jest dla mięczaków! Ty nie musisz tego robić. Skoro i tak nie odpowiadasz na komentarze i wiadomości, nie musisz również przygotowywać angażujących treści na swojego fanpage. Jeśli Twoi fani są tacy fajni, to niech się sami zaangażują, a jak już to zrobią, to Ty już nie musisz nic dorzucać do dyskusji! Nie moderuj jej, niech toczy się własnym życiem. Ty nie musisz nic robić! 

 

NIE opracowuj żadnej strategii działania!

Nie musisz mieć żadnej strategii! Publikuj co chcesz i kiedy chcesz! Nieważne, że nikt tego nie zobaczy i nikogo to nie zainteresuje. To jest Twój fanpage i możesz na nim publikować to, na co masz ochotę. Przecież on ma być dla Ciebie, nie dla Twoich fanów. Ignoruj to, kim są Twoi potencjalni klienci - przecież to oni są tutaj dla Ciebie, nie Ty dla nich. Twoja strona ma się podobać Tobie! Nigdy też nie analizuj swoich działań i ich skuteczności, przecież wiesz wszystko najlepiej - nie musisz nic korygować i poprawiać. 

Obiecujemy, że jeśli zastosujesz wszystkie powyższe zasady, Twoi fani masowo zaczną Cię opuszczać. A przecież właśnie o to Ci chodziło, prawda? 

 

~ Magda