Post Image Header
5 najlepszych sposobów na darmowe zdjęcia
Magda 05 Mar 2018
Powrót do SocialMonster

Dobre zdjęcia sprzedają! Nie ma co do tego wątpliwości. Pokażemy Ci, gdzie znaleźć darmowe zdjęcia, które wykorzystasz na swoim facebooku czy blogu. Darmowe, dobre i oryginalne! 

Odczuwasz kreatywny boom. Masz genialny pomysł wart tego, by zrobić post, wszystko rzucić i wyjechać w Bieszczady. Brakuje Ci jedynie soczystej wisienki na torcie w postaci dobrego zdjęcia. Strach, rozgoryczenie, rezygnacja. Znamy doskonale te uczucia oraz wiemy, jak dwugodzinne poszukiwania idealnego zdjęcia mogą uśmiercić Twoją wenę. Nie dopuścimy do tego! Mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych sposobów na darmowe zdjęcia.
 

Sposób nr 1

Najprostszy i najszybszy sposób na znalezienie dobrego zdjęcia to… poproszenie o to kolegi z pracy. Tworzysz listę wymagań, deadline za 20 minut i... możesz delektować się aromatyczną kawą udając, że ciężko pracujesz, gdy w tym czasie oglądasz słodkie zwierzątka (kotki, pieski, kapibary - według gustu i upodobań) w internetach. Niestety nie zawsze ten sposób działa. Jeśli pierwszy sposób na darmowe zdjęcia zawiedzie czas wcielić w życie plan „B”.

Sposób nr 2 (plan B)

Dobrej jakości zdjęcia bez jakichkolwiek (zbędnych) opłat możesz znaleźć na:

Pexels - dobra jakość zdjęc i łatwość wyszukiwania po tagach.

Unsplash - zdjęcia są w różnych rozmiarach i proporcjach (pion, poziom, kwadrat), więc śmiało dopasujesz je do różnych mediów.

Pixabay - ogromny wybór zdjęć, wektorów i ilustracji.

Wybraliśmy trzy naszym zdaniem najciekawsze banki darmowych zdjęć. Jest ich oczywiście znacznie więcej, ale podaliśmy Ci tylko te z dobrymi zdjęciami, a nie wszystkimi, jakie zrobiono. 

Sposób nr 3

Creative Commons - tu znajdziecie zdjęcia z koniecznymi licencjami. Samo wyszukiwanie ich nie jest jednak takie proste. Zdjęcia nie zawsze są dobrej jakości, czasami wyszukiwarka się zwiesza. Zobowiązani  jednak jesteśmy podać CC ze względów moralnych, aby nie podsuwać Ci żadnych nielegalnych sposobów pozyskiwania zdjęć.

Sposób nr 4

Nie lubisz wyszukiwać zdjęć? Jest na to sposób! Zdjęcia mogą znaleźć Ciebie! Wystarczy, że skorzystasz z Death to Stock. To projekt, który funkcjonuje trochę jak newsletter. Co miesiąc otrzymasz zdjęcia na wolnej licencji! Za darmo! Bez wyszukiwania! Oczywiście jest jeden haczyk - nigdy nie wiesz, co dostaniesz! Ale jak to mówią: kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. 

Sposób nr 5 

Zrób je sam. W myśl zasady, że wszystko co najlepsze jest efektem Twojej pracy. Ewentualnie możesz poprosić o przysługę zaprzyjaźnionego fotografa. Oczywiście zapłata nie wchodzi w grę, więc musisz załatwić to na ładne oczy. Sposób ten sprawdza się jednak tylko wtedy, gdy jesteś właścicielem całkiem ładnej pary oczu. 

~ Daria